Operacja Czysta Rzeka

Tak, to my – Odstresowani.pl. Na co dzień zajmujemy się oczyszczaniem ciała i umysłu ze stresu, a ostatnio porwała nas dodatkowa inicjatywa… Operacja czysta rzeka. Skoro możemy zwiększać świadomość na temat zdrowia psychicznego, to równie dobrze możemy podnosić tę świadomość względem ochrony środowiska, a przy okazji trochę posprzątać.

Zacznijmy oczyszczanie od środowiska.

Wiele terenów, zwłaszcza rzecznych, jest zasypane najróżniejszymi odpadami. Każda jedna plastikowa butelka, czy foliowa torba, to jak kolejne zmartwienie dla środowiska. Jako portal, który chce oczyszczać umysł ze stresu, chcemy również pomóc środowisku oczyścić się ze śmieci.

To pierwsza w historii skoordynowana akcja społecznego sprzątania rzeki Bug na całej jej długości, z uwzględnieniem dopływów, a także brzegów i okolicy. Takie było pierwotne założenie, ale… do Bugu nam trochę daleko, więc Odstresowani.pl podejmą się sprzątania Wisły. Inicjatorem całej akcji jest magazyn Kraina Bugu, do której dołączamy ku szerzeniu ochrony środowiska.

Akcja ma na celu zaangażowanie lokalnych społeczności, samorządów, organizacji pozarządowych, a także turystów do posprzątania rzeki i terenów wokół, a w ciągu roku do utrzymania tam czystości. Chcemy zmobilizować wszystkich, bo dotyczy to każdego z nas.

To także akcja edukacyjna i społeczna mająca na celu w długiej perspektywie wpływanie na zachowania i postawy wyrażające dbałość o nasze środowisko lokalne, w którym na co dzień żyjemy, z którego korzystamy, i z którego w przyszłości będą korzystać następne pokolenia.
Im wcześniej zaczniemy tę edukację, tym lepiej dla środowiska.

Nabór wolontariuszy trwa od 17 kwietnia do 30 kwietnia 2019 r. Wolontariuszem może zostać każda osoba dorosła, a także niepełnoletnia (za zgodą i pod opieką dorosłego opiekuna). Wszyscy wolontariusze w dniu akcji otrzymują: rękawice, worki oraz chwytaki. Dodatkowo każdy wolontariusz otrzyma: oficjalne podziękowanie od szefa sztabu oraz pamiątkową koszulkę i worko-plecak, a w nim niespodzianki od organizatora i partnerów. Szacujemy, że podczas tej edycji Operacji Czysta Rzeka liczba wszystkich sprzątających może przekroczyć 500 osób.  

Operacja Czysta Rzeka została skończona z powodzeniem. Czekamy na państwo w następnym roku

odstresowani_admin
Autor artykułu:
odstresowani_admin