Operacja Czysta Rzeka After

Chcielibyśmy podziękować tym, którzy nas wsparli

Szczególne podziękowania kierujemy w stronę sieci kin Multikino, którzy przekazali vouchery dla wolontariuszy oraz wypożyczalni sprzętu wodnego naKajak.com, dzięki którym mogliśmy sprzątać również taflę wody. Co więcej na hasło „odstresowani” naKajak zapewnia 10% rabatu na swoje usługi.

Za nami majówka, czyli wypoczynek na łonie natury z rodziną i znajomymi. Kochamy wszelkiego rodzaju plenerowe spotkania, gdzie zabieramy różnego rodzaju przekąski i napoje, ale czy później zabieramy puste opakowania ze sobą? Nie zawsze.

W tym roku, dokładnie 2 maja, ekipa Odstresowanych postanowiła przeznaczyć majówkę na zbieranie tego, co inni zostawili, czyli Operację czysta rzeka.

Operacja Rzeka. Jak przebiegła pierwsza skoordynowana akcja sprzątania rzek w Polsce? – audycja Weekendowy Poranek Radia TOK FM

Mimo niesprzyjającej pogody wolontariusze gromadnie stawili się na Plażę Praską, by posprzątać zalegające tam śmieci. A dzięki ekipie naKajak mogliśmy również sprzątać powierzchnię wody.

Śmieci było mnóstwo, niektóre leżały od bardzo dawna. To pokazuje również skalę problemu śmiecenia – raz zostawione odpady zostają tam do czasu gdy ktoś się nie pofatyguje by je posprzątać.

W roku 2019 było zarejestrowanych ponad 100 sztabów, w kolejnym liczymy na dwa razy więcej.

odstresowani_admin
Autor artykułu:
odstresowani_admin