Jak to działa

Category sygnet

Aby działać jak najskuteczniej łączymy wiedzę specjalistyczną z technologią, czyli dwie dziedziny, dzięki którym można uzyskać wymierne efekty. Użytkownik logując się na stronie otrzymuje dostęp do specjalistycznej wiedzy z zakresu psychologii, psychoterapii, socjologii czy rozwoju osobistego. W pierwszej kolejności może skonfrontować swoją dotychczasową wiedzę z zawartą na stronie psychoedukacją, a następnie poszerzyć tę wiedzę. To bardzo ważne by przełamać skorupę tabu, która oplotła tematykę zdrowia psychicznego. Przeświadczenie, że osoby dotknięte chociażby depresją czy stanami obniżonego nastroju są z natury słabe jest bardzo krzywdzące i ma niewiele wspólnego z prawdą. Psychoedukacja zawarta w strefie wiedzy ma pomóc uporać się z tematyką specjalistyczną. Do dyspozycji jest również blog, który jest poświęcony tematom z zakresu uczuć, emocji, życia społecznego czy rozwoju osobistego. Dwie sekcje artykułów pozwalają satysfakcjonująco wypełnić głód wiedzy każdego człowieka. Wszelkie artykuły są autorskie i pisane przez specjalistów w swoich dziedzinach.

Każdy z użytkowników może również skorzystać z możliwości wejścia w konwersację z botem – Cobe. Wykorzystuje on dialog sokratejski, czyli jedną z metod wykorzystywanych w terapii poznawczo-behawioralnej. Metoda ta jest uznawana za najskuteczniejszą w starciu z zaburzeniami na tle psychicznym. Dialog sokratejski wykorzystuje moc zadawania odpowiednich pytań by skonfrontować rozmówcę z własnymi problemami, a w następstwie znalezieniu rozwiązania. Metoda jest skuteczna, bo pozwala na samodzielne myślenie i wyciąganie odpowiednich wniosków. Gdyby jednak sama rozmowa z botem nie była wystarczająca, zawsze można zadać naszym specjalistom konkretne pytanie. Poświęcona temu sekcja tworzy żywy panel pytań i wyczerpujących odpowiedzi.

A po ciężkiej walce warto się odprężyć. Miejsca relaksu zapewniają szeroką bazę punktów wypoczynkowych i rekreacyjnych dla pełnego powrotu do sił. Śpi człowiek i śpi, a na odpoczynek nigdy nie ma czasu, pisał noblista Aleksander Sołżenicyn. Warto czasami się zatrzymać i dać sobie solidny haust powietrza na kolejne zanurzenie w trudach codziennego życia. W strefie znajdują się również atrakcje turystyczne, które warto zobaczyć.

Odstresowani to szereg korzyści dla terapeutów. Poza gotowymi materiałami wykorzystywanymi w psychoterapii, sam portal jest medium, dzięki któremu można odbyć terapię bez opuszczania własnej strefy komfortu. Sesje odbywają się przed ekranem komputera.  

Najchętniej czytane