Nasz Terapeuta

Wojciech Wnuk

mgr Wojciech Wnuk – psycholog, pedagog, psychoterapeuta poznawczo-behawioralny (CBT), psychotraumatolog. Członek Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczo-Behawioralnej.  Jego praca podlega stałej superwizji certyfikowanych superwizorów z Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej (PTTPB).

W swojej pracy zajmuje się:

 1. psychoterapią indywidualną osób dorosłych, dzieci i młodzieży
 2. interwencją kryzysową
 3. terapią osób po traumie
 4. pomocą psychologiczną
 5. krótkoterminową terapią i wsparciem w bieżących kryzysach
 6. doradztwem i wspomaganiem kompetencji wychowawczych rodziców
 7. konsultacjami zawodowymi
 8. prowadzeniem warsztatów oraz tematycznych treningów rozwojowych.
Doświadczenie zawodowe:

Doświadczenie zawodowe zdobywał w szkołach publicznych i prywatnych na wszystkich poziomach edukacyjnych, zarówno jako pedagog i psycholog szkolny, jak i na stanowiskach kierowniczych, jako dyrektor ds. pedagogicznych i wicedyrektor szkoły.

Udzielał wsparcia pedagogicznego i psychologicznego w formie:
 • interwencji kryzysowej,
 • doradztwa i wspomagania kompetencji wychowawczych,
 • konsultacji zawodowych,
 • prowadzenia warsztatów i szkoleń w wielu instytucjach pomocowych, takich jak ośrodki pomocy społecznej, powiatowe centra pomocy rodzinie, świetlice socjoterapeutyczne.

Doświadczenie psychoterapeutyczne pogłębiał w poradniach psychologiczno-pedagogicznych oraz na  Oddziale Dziennym Zaburzeń Nerwicowych prowadzonym przez Grupę Medyczną Vertimed+ w Warszawie. Uczestniczył w Programie Terapeutycznym TRAKT dla ofiar wypadków komunikacyjnych i zmagających się z zespołem stresu pourazowego.

Wykształcenie:

Absolwent studiów magisterskich z pedagogiki pracy socjalnej na Uniwersytecie Zielonogórskim oraz studiów magisterskich z psychologii klinicznej na Uniwersytecie Humanistycznospołecznym SWPS w Warszawie.

Ukończył studia podyplomowe z terapii zaburzeń zachowań adolescentów i osób dorosłych na Uniwersytecie Zielonogórskim oraz studia podyplomowe z psychotraumatologii na Uniwersytecie Humanistycznospołecznym SWPS w Warszawie, a także czteroletnie studia z psychoterapii poznawczo-behawioralnej na Uniwersytecie Humanistycznospołecznym SWPS w Warszawie pod kierownictwem dr Agnieszki Popiel i dr Ewy Pragłowskiej.

W celu umówienia wizyty skorzystaj z kalendarza