O Projekcie

Category sygnet

Wszyscy chcemy być piękni i bogaci. To najczęstsze życzenia na wszelkiej maści okazje i z każdego powodu. Życzymy również zdrowia. Tylko co rozumiemy przez to pojęcie? Zero grypy? Uszkodzeń kości, stawów i otarć? Nie, chyba nie bardzo o to chodzi. Pod samym pojęciem zdrowia rozumiemy chyba zwyczajnie dobre samopoczucie. Bo czy złamana noga stoi na przeszkodzie by miło spędzać czas z rodziną czy przyjaciółmi? Złotym środkiem byłoby zadbanie o jedną i drugą stronę zdrowia – fizyczną i psychiczną. Nawet mówi się, że w zdrowym ciele, zdrowy duch, ale gdy psychika szwankuje, to i ciało nie działa tak, jak powinno.

Oprócz naukowej psychoedukacji, w łatwiejszym do odbioru wydaniu, jest również sekcja artykułów, które poruszają tematy bliskie każdemu człowiekowi – życie społeczne i indywidualne, odżywianie, emocje, uczucia, a do tego mnóstwo pozytywnej energii. Nasi specjaliści znają się na rzeczy i zawsze chętnie podejmą się najróżniejszych tematów.

Wiedza zawsze jest w cenie. Wszechobecny i bezgraniczny Internet potrafi zmieścić w sobie ogrom informacji, które są porozrzucane wszędzie i nigdzie, o różnej porze i zawsze. To właśnie ten moment, kiedy „dużo” nie jest naszym sprzymierzeńcem. Jedno wyszukanie pokazuje zbyt dużo rezultatów i zawrót głowy w bonusie od nadmiaru odnośników gwarantowany. Powstaje również pytanie, które są wiarygodne i zgodne z prawdą? Internet jest takim medium, gdzie wypowiedzieć może się przecież każdy.

ODSTRESOWANI.PL to przede wszystkim portal, który w przystępny sposób wyjaśnia skąd się biorą problemy natury psychicznej, jakie to może mieć konsekwencje i jak temu przeciwdziałać. Psychoedukacja w tym wypadku to zasadnicza sprawa, bo przecież wiedza to klucz do wszystkiego.

Nadmierny stres może powodować wiele zaburzeń psychicznych, od stanów obniżonego nastroju, przez nałogi i na depresji kończąc. To nic przyjemnego i nie chcemy, aby tak się działo. Oprócz, wyjaśnionej po ludzku, wiedzy psychologicznej jest to również blog z artykułami o mniej psychologicznym wydźwięku, ale poruszającymi tematy bliskie każdemu człowiekowi. Życie społeczne i indywidualne, żywienie, emocje, uczucia i mnóstwo pozytywnej energii.

Wszystko ostatnio przenosimy na łono Internetu – książki, zdjęcia, filmy, zakupy, czy rozmowy. Jest to wygodniejsze, bo wszystko można załatwić kilkoma kliknięciami. Coraz powszechniejsze stają się wideokonferencje czy nawet rozmowy kwalifikacyjne, które odbywają się za pośrednictwem Skype. Skoro to takie wygodne, to czemu nie przenieść psychoterapii na tę sferę? Użytkownik, który nie opuszczając własnej sfery komfortu, swojej bezpiecznej przystani, może odbywać profesjonalną sesję terapeutyczną z wykwalifikowanym terapeutą.

Choroby psychiczne są owiane złą sławą. Myśląc chociażby o depresji pierwszy obraz, jaki przychodzi nam na myśl, to zapłakany człowiek skulony na łóżku w rozciągniętym dresie i z kubełkiem lodów. Prawda jest zupełnie inna. Osoby dotknięte jakimkolwiek schorzeniem bliskim depresji, jak stan obniżonego nastroju czy wypalenie zawodowe, to ludzie, którzy codziennie rano wstają z łóżka, wyprowadzają psa, idą do pracy i funkcjonują w społeczeństwie jak każdy inny. Cały problem siedzi głęboko w nich. Na pozór wszystko jest w jak najlepszym porządku, a w środku czarna dziura i pustka. Sztuka polega na przełamaniu utartych i nieprawdziwych stereotypów. Niewiedza jest bardzo krzywdząca. Ludzie, którzy nie byli w Paryżu, Wieżę Eiffla widzieli jedynie na fotografiach. Dokładnie tak samo jest z różnego rodzaju schorzeniami umysłu – kto nigdy się nie spotkał z tematem uwierzy plotkom.

Wracając znowu do Internetu (jest tak szerokim pojęciem, że zawsze można odnieść się do niego na powrót) i ogromu zgromadzonej w nim wiedzy, skąd wiadomo, które zamieszczone tam informacje są prawdziwe? W sieci każdy może być, kim tylko chce. Przydałaby się jakaś weryfikacja uprawnień, kompetencji… Jest to nasz priorytet. Zespół złożony z wszelkiej maści specjalistów daje popis swoich umiejętności.

Stawiamy na fachową wiedzę, ludzi i pozytywną energię. Utożsamianie smutku ze słabością człowieka jest przereklamowane i nie ma nic wspólnego z prawdą. Tworzymy coś dużego i pięknego, jak wielowarstwowy deser – im dalej w głąb, tym lepsze smaki. Lekcje, treningi umysłu, medytacja, wywiady, recenzje filmów i książek – wszystko by uleczyć zbolałą duszę.

Przedstawiamy Odstresowani.pl

Najchętniej czytane