Korzyści z terapii online

Czym jest terapie online mogliście się dowiedzieć TUTAJ. W obecnym chciałabym przedstawić kolejne zalety terapii online.

Obecnie wielu ludzi korzysta z konsultacji psychologicznych w poszukiwaniu narzędzi, które pomogą im radzić sobie z problemami. Jednak zawsze pojawia się pytanie: „Czy terapia online zastąpi wizyty w gabinecie twarzą w twarz?”

Mimo, że jesteśmy otoczeni technologią, wciąż jesteśmy niechętni do korzystania z niej w niektórych obszarach. Terapeuta online brzmi dobrze, ale czy faktycznie jest to skuteczna metoda? Czy wygląda to tak ja podczas bezpośredniej konsultacji? Jaka jest skuteczność? Spróbujmy odpowiedzieć na niektóre z tych pytań.

Wybór terapeuty online daje możliwość uczestniczenia w terapii bez konieczności wychodzenia z domu.

Terapeuta online oferuje elastyczność

Wyobraź sobie, że masz problem z uzależnieniem emocjonalnym, ale w pobliżu nie ma terapeuty, który się w tym specjalizuje. Dzięki technologii możemy odbyć sesję z kimś, kto się specjalizuje w danej dziedzinie, zrozumie nas i wdroży odpowiednie narzędzia by nam pomóc.

Terapia online ARTYKUŁ

W ten sam sposób zazwyczaj będziemy mieli większe szanse na znalezienie czasu, w którym harmonogram specjalisty pokrywa się z naszym. Dzięki temu nie będziemy musieli niczego rezygnować ani prosić o dzień wolny od pracy. Nie możemy też powołać się na wymówki typu „nie mam czasu” lub „mój harmonogram nie pozwala na to”. Pod tym względem terapeuta online jest idealny dla wszystkich ludzi, którzy mają napięty harmonogram lub dużo podróżują.

Ponadto terapeuta online pozwala nam na sesje z domu lub z miejsca, w którym czujemy się bezpiecznie. Jest to bardzo ważne, ponieważ celem jest, abyśmy czuli się komfortowo i zrelaksowani. Jest to również zaletą, jeśli mieszkamy w odległym miejscu, cierpimy na agorafobię lub ograniczoną mobilność.

Tańsze rozwiązanie

Wiele osób kojarzy nowoczesne rozwiązania z kolejnymi kosztami i to tymi większymi. Nie jest to jednak prawda. Do odbywania sesji online potrzebny jest jedynie dostęp do Internetu z dowolnego urządzenia (komputer, tablet, telefon), które na ogół i tak posiadamy.

Oszczędzamy gotówkę na transporcie, ale również czas na dotarcie do gabinetu. Dla terapeutów również jest to forma oszczędności, gdyż nie muszą wynajmować lokalu specjalnie pod gabinet.

Mimo iż cena konsultacji online jest znacznie niższa w porównaniu do gabinetowej, jakość usługi jest równie dobra.

Wiele możliwości komunikacji

Rozmowa twarzą w twarz nie zawsze jest komfortowa, zwłaszcza gdy użytkownik zmaga się z problemami komunikacją.

Terapeuta online może zaoferować różne sposoby kontaktu. Może to być e-mail, telefon lub czat wideo.

To, co naprawdę przybliża sesję online do bezpośredniego spotkania, to mówienie przez Skype lub inną platformę umożliwiającą komunikację audiowizualną z terapeutą. Niezależnie od wybranej metody, jakość usługi będzie zawsze taka sama.

Jak zbudować zdrowy związek ARTYKUŁ

Stała kontrola terapii

Pozytywną rzeczą związaną z widzeniem terapeutów online jest to, że nie ma znaczenia, czy jedziemy na wycieczkę, czy też z jakiegoś powodu musimy się przenieść. Na przykład, jeśli nasza praca wymaga niemal stałej mobilności, nie jest to problem i nie będziemy musieli mieć psychologa w każdym mieście na świecie.

Terapeuta może stale monitorować nasz przypadek. Gdziekolwiek jesteśmy, możemy kontynuować sesje, których potrzebujemy, bez konieczności ich anulowania lub odroczenia. Jest to dla nas korzystne, ponieważ nie będziemy musieli poświęcać naszego dobrobytu na okoliczności, które zmuszają nas do zmiany miejsca zamieszkania czy pobytu.

Osoby, które mieszkają w obcym kraju często mają problemy z barierą językową. Potrafią komunikować się w sytuacjach codziennych, ale nazywanie uczuć i związanych z nimi niuansami mogą być kłopotliwe. Terapeuta online może w takim wypadku jest świetnym rozwiązaniem.

Terapeuta online jest zawsze pod ręką, bez względu na miejsce.

Prosty sposób na odstresowanie się ARTYKUŁ

Zwiększona niezawodność

Na pewno trudno jest nam rozmawiać z obcą osobą na temat najgorszych przeżyć czy problemów. Dyskomfort zwiększa się, gdy mamy poczucie, że możemy na tę osobę przypadkiem trafić w swoim miejscu zamieszkania. W przypadku terapii online prawie pewnym jest, że nigdy nie spotkamy swojego terapeuty. Natomiast gdy korzystamy wyłącznie z komunikacji tekstowej czy głosowej, możemy mijać terapeutę codziennie na spacerze i nawet o tym nie wiedzieć. Zwiększa to ogólny komfort. 

Decydujemy o środkach i sposobie, w jaki możemy polegać na naszym terapeucie. Może nam być łatwiej wyrazić to, co dzieje się z nami poprzez pisanie lub po prostu rozmawianie przez telefon. Wybieramy formę terapii, która najbardziej nam odpowiada, jak również stanowi najlepszy środek komunikacji.

Brak konieczności konsultacji osobistej może pomóc osobom, które boją się, gdy ktoś wie, że mają problemy.

Jakość terapii online może być bardzo podobna do wersji gabinetowej, ale ma tę zaletę, że dostosowuje się do twoich potrzeb. Jest to sposób wygodniejszy, bardziej elastyczny i tańszy. Teraz możesz wybrać, w jaki sposób chcesz komunikować się ze swoim psychologiem, aby wyrazić to, co się dzieje, nie martwiąc się o bariery, z którymi mogłeś się spotkać wcześniej.

odstresowani_admin
Autor artykułu:
odstresowani_admin