Leć do 8 najbardziej relaksujących lotnisk na świecie

Lotniska mogą być dość stresujące ze względu na tłumy ludzi, pozornie niekończące się linie bezpieczeństwa oraz opóźnione i odwołane loty. Na lotnisku łatwo się denerwować, dlatego podczas podróży trzeba przynieść dodatkową dawkę cierpliwości.

O stresie na lotnisku już było TUTAJ, a także o udogodnieniach jakie oferują linie lotnicze TUTAJ. Teraz czas na konkretne lotniska, które najbardziej dbają o relaks swoich pasażerów.

Niektóre porty lotnicze dokładają wszelkich starań, aby oczekiwanie było bardziej relaksujące. Niektóre porty lotnicze wykorzystują najnowsze technologie i roboty do przyspieszenia procedur i zapobiegania długim kolejkom, inne instalują spa i hotele, w których pasażerowie mogą odpocząć lub złapać drzemkę przed lotem.

Oto 8 najbardziej relaksujących lotnisk:

Lotnisko Kolonia-Bonn

Lotnisko Kolonia-Bonn to międzynarodowe lotnisko w czwartym co do wielkości mieście Niemiec, Kolonii. Na lotnisku Kolonia-Bonn znajdują się salony lotniskowe, WiFi, mobilne punkty ładowania, szafki, całodobowe opcje żywieniowe i pobliskie hotele. Dla bardziej komfortowego oczekiwania pasażerowie klasy ekonomicznej mogą uzyskać płatny dostęp do jednego z salonów pierwszej klasy na lotnisku.

Międzynarodowe lotnisko Kansai

Kiedy twoje japońskie wakacje dobiegają końca, Międzynarodowy Port Lotniczy Kansai oferuje doświadczenie, które jest najlepszym sposobem na zakończenie podróży. KIX jest główną międzynarodową bramą dla Osaki, Kioto i reszty środkowej i zachodniej Japonii.

Czy można odpocząć na lotnisku?

Na drugim piętrze Terminalu 1 znajduje się KIX Airport Lounge i nie jest to miejsce, które wymaga, abyś był częścią specjalnego programu lojalnościowego lub latał w pierwszej klasie, aby móc z niego korzystać. Salon oferuje prysznice, w których pasażerowie mogą odświeżyć się przed następnym lotem. Istnieje również las relaksacyjny, który oferuje masaże dla mężczyzn i kobiet, młodych i starych.

Istnieje wiele restauracji i sklepów całodobowych, takich jak Lawson, Family Mart czy McDonald’s. Dostępne są również szafki do przechowywania bagażu.

Lotnisko w Stuttgarcie

Na lotnisku w Stuttgarcie znajduje się wiele lokali gastronomicznych i sklepów na całym lotnisku zarówno po stronie lotniska, jak i lądu. Na całym lotnisku są również różnorodne automaty z przekąskami i napojami. WiFi jest dostępne, aby pomóc zabić czas i się zrelaksować. Dodatkowy komfort można uzyskać poprzez płatny dostęp do jednego z salonów pierwszej klasy na lotnisku.

Lotnisko w Stuttgarcie jest stosunkowo sprzyjające noclegowi z dużą ilością wygodnych miejsc do siedzenia i prywatnymi zakątkami. Istnieje również plac zabaw dla dzieci, które są otwarte 24 godzin na dobę. Jeśli chcesz mieć pewność, że Twoje dzieci spalą całą energię przed lotem, zabierz je do jednego z placów zabaw. Jasne i kolorowe krainy Kiddie wyposażone są w różnego rodzaju zabawki oraz stref do jazdy czy wspinaczki.

Międzynarodowe lotnisko w Atenach

Międzynarodowe lotnisko w Atenach jest wyposażone w różne salony, do których można wejść, kupując bilet wstępu do salonu lub będąc w programie członkowskim. Istnieją również salony, które wymagają statusu elitarnego. W celu uzyskania bardziej komfortowego doświadczenia, w pobliżu lotniska znajduje się kilka hoteli. Bezpłatne WiFi jest dostępne na lotnisku przez 45 minut.

Międzynarodowe lotnisko w Atenach jest przyjazne rodzicom z małymi dziećmi, ze względu na wyposażenie w miejsca do przewijania i karmienia dziecka. Jest to możliwe w wyznaczonych pokojach dla dzieci i toaletach na całym lotnisku. Plac zabaw dla dzieci znajduje się również obok wystawy Museum of the Acropolis.

Singapurskie lotnisko Changi

Każdy terminal na lotnisku Changi ma wiele miejsc do drzemek a nawet  aby zasnąć. Istnieją salony, które są całkowicie bezpłatne i wygodne. Udając się do tych miejsc, masz możliwość drzemki lub relaksu w zacisznym miejscu.

Dostępne są również kąpiele w basenie na dachu w Aerotel. Goście hotelowi mogą bezpłatnie korzystać z tych udogodnień, natomiast od osób niebędących gośćmi pobierana jest niewielka opłata. Lotnisko jest również oazą spokoju dzięki instalacjom artystycznym, takimi jak uspokajająca formacja Kinetic Rain.

Lotnisko Helsinki – Vantaa

Lotnisko w Helsinkach oferuje wiele opcji do spania, z przyjaznym personelem, czystymi udogodnieniami, dobrą ochroną oraz wygodnymi meblami, które obejmują ławki bez oparcia i rozkładane krzesła. Jest tam cichy pokój w strefie powietrznej – Kainuu Lounge – z wykładziną i dwoma długimi fotelami, a także niektóre miejsca do pracy i odpoczynku na całym lotnisku. W terminalu 1 za opłatą dostępne są kapsuły sypialne, a na lotnisku znajdują się hotele zapewniające jeszcze bardziej spokojny sen.

Oprócz zwykłych restauracji i sklepów wolnocłowych na lotnisku znajduje się salon kosmetyczny i salon fryzjerski. 

Hamad International Airport

Pasażerowie mogą teraz korzystać z usług spa podczas wyjazdu lub transferu przez międzynarodowe lotnisko Hamad.

Centrum odnowy biologicznej i fitness Vitality jest przeznaczone dla osób podróżujących w celach wypoczynkowych. Eksperci ośrodka oferują aromaterapię, rewitalizujące masaże, oczyszczające maseczki i ogólne sposoby na ożywienie i odmłodzenie zmęczonego podróżnika.

Lotnisko oferuje także „ciche pokoje”, spokojne przestrzenie z miękkim oświetleniem i wyznaczone sekcje męskie i żeńskie. Ku większej prywatności, można zarezerwować kilka godzin w The Airport Hotel, lokalnym czterogwiazdkowym hotelu znajdującym się na terminalu pasażerskim. Dostępna jest obsługa pokoju siłownię na szybki trening.

Bezpłatne Wi-Fi jest dostępne na całym lotnisku, dzięki czemu można wykonać pracę lub obejrzeć film podczas oczekiwania. Jeśli pasażer nie ma przy sobie swojego laptopa, zawsze może udać się do darmowych kiosków internetowych, które można znaleźć na całym lotnisku.

Rajiv Gandhi International Airport

Międzynarodowy port lotniczy Hyderabad Rajiv Gandhi jest połączony z salonem Plaza Premium Lounge w Hongkongu, który zapewnia utrzymanie i zarządzanie salonami na lotnisku. Przestronne salony znajdują się zarówno w pomieszczeniach krajowych, jak i międzynarodowych na lotnisku i w przylotach na lądzie. Koncepcja projektu jest współczesna, stylowa i pogodna. Przestrzeń jest efektywnie wykorzystywana, aby stworzyć poczucie spokoju i prostoty, które jest niezwykle kojące dla umysłu i ciała w łagodzeniu zmęczenia i stresu po długim locie.

odstresowani_admin
Autor artykułu:
odstresowani_admin