Bo trądzik to nie temat na raz. Część III – zakończenie

Niczym Trylogia Sienkiewicza, wiedza na temat trądziku u dorosłych mężczyzn również doczekała się trzech części (pierwszadruga). Zapraszam.

  • Wiele możliwości leczenia

Obecnie dostępnych jest wiele metod leczenia trądziku i to duży plus. Przy dużym wachlarzu terapii każdy jest w stanie znaleźć coś dla siebie.

Przy łagodnym trądziku (miejscowe pryszcze i zaskórniki) możesz uzyskać poprawę dzięki produktom bez recepty. Bardziej uparty trądzik będzie skuteczniej leczony z wykorzystanie leków na receptę.

Jeśli twój trądzik jest łagodny (co oznacza lekkie pryszcze i zaskórniki), możesz uzyskać poprawę dzięki produktowi bez recepty. Bardziej uparty trądzik będzie lepiej reagować na leki na receptę.

Izotretynoina może być również dobrą opcją. Właściwe stosowanie może poradzić sobie z ciężkimi przypadkami trądziku, który nie ustąpił przy innych zabiegach.

  • Na twarzy to nie, ale na…

Trądzik może występować nie tylko na twarzy. Przeświadczenie, że „skoro go nie widać pod ubraniami, to nie problem” i ignorowanie to niezbyt rozsądna opcja. Kiedyś w końcu wzejdzie słońce i zechcesz pokazać się na plaży, a trądzik np. na plecach nie wygląda zachęcająco. Na szczęście i to można leczyć. Wiele produktów na wypryski na ciele jest dostępnych w drogeriach i supermarketach. Produkty zawierające nadtlenek benzoilu będą najskuteczniejsze.

Jeśli jednak produkty tego typu nie będą skuteczne, to niestety, ale nie obejdzie się bez wizyty u lekarza, który wypisze receptę na coś silniejszego.

  • Bądź twardy i idź do dermatologa

Tak, istnieje wiele produktów na trądzik, które możesz sobie samemu wybrać, ale nigdy nie wiesz czy to właśnie ten specyfik uwolni Cię od trądziku. Jeśli w lustrze zamiast poprawy widzisz tylko coraz więcej kpiących diod, to znak, że trzeba wytoczyć cięższe działa i zastosować silniejszą terapię zaleconą przez dermatologa.

Nawet jeśli czas spędzony w gabinecie nie jest idealnym sposobem na spędzenie czasu, nie odkładaj wizyty. Dermatolog pomoże Ci znaleźć odpowiednie leczenie, które oczyści Twoją skórę. Im wcześniej zaplanujesz wizytę, tym szybciej zaczniesz terapię, a to przybliży Cię do zdrowszego wyglądu skóry.

Istnieją również inne sposoby, bardziej nowatorskie, ale równie skuteczne (o ile nie bardziej), a mianowicie badania genetyczne, które określą stan Twojej skóry i zaproponują odpowiednie leczenie. Wszystko odbywa się bez wychodzenia z domu, a otrzymany raport określa dokładne potrzeby skóry. 

  • Cierpliwość jest cnotą

Leczenie trądziku wymaga czasu. Nie zniechęcaj się zbyt wcześnie i zdecydowanie nie poddawaj się zbyt szybko. Terapia może potrwać od trzech do czterech miesięcy zanim zauważysz różnicę i przez ten okres czasu bądź cierpliwy.

Nie spodziewaj się również, że w ciągu pierwszych tygodni leczenia nie będzie przybywać pryszczy, będą i to gęsto. Nie znaczy to, że leczenie nie działa. Daj sobie i swojej skórze trochę czasu.

  • Nie daj się trądzikowi

Nie trudno sobie wyobrazić, że trądzik może mieć wpływ na wiarę w siebie. Podkopywanie własnej wartości przez kilka czerwonych punktów na twarzy to powód do stresu i niepokoju. Nie bądź dla siebie zbyt ostry, złość nic nie pomoże. Jeśli uważasz, że trądzik znacząco wpływa na Twoje życie porozmawiaj ze swoim lekarzem, na pewno znajdzie rozwiązanie.

Dobrą wiadomością jest fakt, że prawie każdy przypadek trądziku można usunąć przy pomocy odpowiedniego leczenia. Zrób coś dla siebie, nie ważne czy będzie to wizyta u lekarza pierwszego kontaktu, dermatologa, czy wykonanie badania genetycznego, zrób pierwszy krok. Poczucie, że masz jakąkolwiek kontrolę nad skórą może podbudować własną samoocenę i poczucie wartości.  A im szybciej rozpoczniesz terapię tym szybciej zobaczysz efekty.

Pokonaj stres z ODSTRESOWANI.PL. Śledź również nasz fanpage żeby nie przegapić nowości.

odstresowani_admin
Autor artykułu:
odstresowani_admin