Hygge: troska o samego siebie prosto od Skandynawów.

Zima to świetny czas, by doświadczyć radości hygge. Jeśli nigdy nie słyszałeś o skandynawskiej praktyce hygge (wymawiane HOO-guh), pomyśl o trzaskaniu ognia, rozciągniętych skarpetach, kubku gorącego kakao, flanelowej piżamie i ciepłych kocach. Samo słowo hygge oznacza wygodę.

Hygge jest powszechnie uważany za duńską praktykę, która zachęca do odnowy biologicznej poprzez tworzenie przytulnych i komfortowych doświadczeń. W krajach skandynawskich hygge często jest wcielane w koncepcję domowego środowiska, a oni sami często stosują ćwiczenia z tym związane w chwilach niepokoju czy smutku.

Radość Hygge: połączenie, które ogrzewa duszę

W Skandynawii, gdzie zimy są długie, ciemne i oziębłe, doświadczanie radości z hygge pozwala ludziom poczuć się połączonymi, szczęśliwymi i ciepłymi zarówno w ciele, jak i w duchu. Wspólność jest niezbędnym elementem hygge, więc jeśli chcesz doświadczyć tej miłosnej praktyki, pomyśl o zaproszeniu przyjaciela lub członka rodziny do przytulenia się na kanapie razem z tobą. Wielka rozmowa przy filiżance herbaty jest jednym ze sposobów dzielenia się praktyką hygge. Możesz także obejrzeć podnoszący na duchu film z ukochaną osobą.

Wykonywanie czynności z drugą osobą ma kluczowe znaczenie, więc upewnij się, że angażujesz się z  bliskimi ludźmi. Samo leżenie w łóżku i przeglądania mediów społecznościowych się nie liczy. Jeśli jednak wolisz solo i chcesz zastosować hygge w pojedynkę to proponuję ciepły koc i dobrą książkę. Możesz również udać się do ulubionej kawiarni później wybierz się na spacer do centrum miasta. Mamy okres świąteczny a to czas aby cieszyć się świątecznymi dekoracjami, które są dookoła nas. Wystarczy tylko wyjść z domu.

Radość Hygge obejmuje znalezienie komfortu w prostych rzeczach

Dobra żywność to kolejny element hygge. Skandynawowie poważnie podchodzą do swoich wypieków. Oddaj się słodkiemu uczuciu wspólnego uczestnictwa w procesie tworzenia. Szczególnie jeśli gotowanie odbywa się z przyjaciółmi. Mów o jedzeniu i wspólnocie, zorganizuj kameralną kolację lub wieczorne spotkanie – to świetny sposób na ćwiczenia hygge. Przyciemnij światła, zapal świece, włącz kojącą muzykę i ciesz się obecnością ludzi, których kochasz.

Zwolennicy hygge najbardziej cenią w niej prostotę. Nie potrzebny jest ogromny wysiłek czy duża gotówka by poczuć się komfortowo. Skandynawowie są zaradnymi ludźmi. Wykorzystują w pełni to, co mają, i tworzą szczęście nawet w mroźnej zimie. Co możesz zrobić tej zimy, by połączyć się z innymi? Stworzyć ciepłe, przytulne środowisko w twoim domu i napełnić swoje serce pokojem i radością? Czekam z niecierpliwością na Twoje pomysły.


Pokonaj stres z ODSTRESOWANI.PL. Śledź również nasz fanpage żeby nie przegapić nowości. 

odstresowani_admin
Autor artykułu:
odstresowani_admin