Piękna skóra po raz drugi

To jeszcze nie koniec o skórze. Część pierwsza znajduje się TUTAJ, a teraz zapraszam na część drugą.

  • Nawilżenie ratuje życie, a przynajmniej skórę

Eksperci mogą się sprzeczać na temat wielu aspektów związanych ze skórą, ale są zgodni w sprawie nawodnienia. Brak wody oznacza mniej blasku skóry. Dlatego sugeruje się wybór produktów (oczyszczających, nawilżających i przeciwdziałających starzeniu), które mają formułę nawilżającą. Dodatkowe nawodnienie również nie zaszkodzi – pij około ośmiu szklanek wody dziennie.

  • Unika bezpośredniej ekspozycji na ciepło

Nie chodzi tylko o słońce, zbyt bliskie przesiadywanie blisko grzejników czy kominka może mieć destrukcyjne skutki dla skóry. Wysuszona skóra jest o wiele bardziej narażona na występowanie stanów zapalnych, a nadmierne ciepło wpływa na rozpad kolagenu. Staraj się zachowywać odpowiedni dystans od źródeł ciepła i ognia.

  • Złuszczanie kilka razy w tygodniu

Codziennie tracimy około 50 milionów komórek skóry. Obumarły naskórek nie zawsze chętnie chce nas opuścić, więc trzeba mu w tym pomóc. Złuszczanie za pomocą peelingu enzymatycznego lub z drobinkami powinnaś wykonywać przynajmniej dwa razy w tygodniu. Sam preparat powinien mieć neutralne pH i delikatną strukturę (w przypadku peelingu ziarnistego). Nie poprzestawaj również tylko i wyłącznie na twarzy – skóra na ciele również potrzebuje złuszczania.

  • Oczyszczaj nie tylko skórę, ale również pędzle

Aby zwalczyć infekcje i zatkane pory zaleca się mycie gąbeczek i pędzli do makijażu przynajmniej raz w tygodniu. To na nich osiadają bakterie, a pędzli używasz codziennie i to na obszarze całej twarzy. Wyobraź sobie te wszystkie bakterie, które równomiernie rozprowadzasz po skórze nakładając make up.

Zarówno pędzle, jak i gąbeczki umyj pod bieżącą wodą łagodnym tamponem do włosów.

  • Ochrona od słońca to nie tylko faktor

Makijaż SPF to jedno, ale nie zapewnie całkowitej ochrony, potrzeba jeszcze okularów przeciwsłonecznych i kapelusza z szerokim rondem. Zapobieganie uszkodzeniom słonecznym jest o stokroć łatwiejsze i zdrowsze dla skóry niż leczenie po fakcie.

  • Masz to w genach?

Ostatni punkt stanowi podstawę – genetyka. Dziedziczymy wiele chorób, ale również i predyspozycji, w tym piękną i gładką skórę. Genetyka pozwala również odkryć konkretne potrzeby naszej skóry, a wraz z tą wiedzą możemy lepiej o nią zadbać.

Tak wiele i niewiele jednocześnie trzeba zrobić by odpowiednio dbać o skórę, która jest naszą wizytówką. Codzienne poświęcenie kilku minut więcej pomoże uniknąć późniejszych lat zmagania się z trądzikiem.

Pokonaj stres z ODSTRESOWANI.PL. Śledź również nasz fanpage żeby nie przegapić nowości.

odstresowani_admin
Autor artykułu:
odstresowani_admin