Piękna skóra po raz pierwszy

Każdy zna przynajmniej jedną kobietę o pozornie idealnej skórze. Za każdym razem, gdy widzisz jej promienną twarz, myślisz „Serio? Jak ona to robi? Jakich magicznych specyfików używa? Jakie kosztowne kremy wciera w swą twarz?” A sekret jest prosty – codzienna rutyna w pielęgnacji twarzy. Skoro znasz ten sekret, to i Ty możesz mieć nieskazitelną skórę.

  • Używaj kosmetyków dedykowanych do Twojej skóry

Skóra tłusta czy ta ze skłonnościami do trądziku ma inne zapotrzebowania na składniki w preparatach kosmetycznych. W przypadku powyżej wymienionych typów zaleca się mydło salicylowe lub takie, które zawiera nadtlenek benzoilu. Skóra sucha i dojrzała powinna być bardziej nawilżana. Każdy typ cery rządzi się własnymi prawami i nie dostosowując się do tych praw możemy jej zaszkodzić.

  • Pij zielone

Choć wielką pokusa jest aromatyczna kawa po przebudzeniu, to nie jest to najlepszy wybór dla naszej skóry. Zamiast tego wypij świeży sok, najlepiej z zielonych warzyw. Taka porcja witamin każdego ranka rozjaśni, dotleni, a także nawilży skórę. Stymuluje to również układ limfatyczny, co pomaga na cellulit.

Jeśli jednak zielone złoto w płynie Cię nie przekonuje, to w drogeriach, aptekach czy sklepach ze zdrową żywnością znajdziesz suplementy chlorofilowe. Wiadomo, że sok zadziała lepiej niż suplement, ale z dwojga złego…

  • Zdrowa dieta

Skóra jest naturalną barierą zatrzymującą wilgoć, a niezbędny do tego jest kwas tłuszczowy omaga-3. Czy to nasiona lnu w sałatce, czy orzechy włoskie chrupane przy ulubionym serialu, są naturalnym i zdrowym dopalaczem. Zwiększają zdolność skóry do utrzymywania wilgoci. Ważnym jest również by dieta była zbilansowana i uboga w pokarmy o wysokim indeksie glikemicznym.

  • Nawilżanie

Optymalny czas na nawilżanie skóry jest między wyjściem spod prysznica i tuż przed pójściem spać. Unikaj balsamów o intensywnych zapachach i upewnij się, że używany preparat będzie wystarczająco łagodny by stosować go codziennie.

  • Nie dotykaj twarzy zbyt często

Tak, to dziwna zasada, ale ma swoje wytłumaczenie. Nasze dłonie są często narażone na różnego rodzaju bakterie, które tylko czekają by się przenieść na twarz. Prowadzi to do powstawania pryszczy, które nie wyglądają zachęcająco. Lepiej trzymać ręce przy sobie.

  • Im mniej, tym więcej?

Staraj się używać niewielu produktów i to takich, które mają jak najmniej syntetycznych składników w składzie. Składniki z dwóch różnych kremów mogą źle reagować na siebie, a najbardziej ucierpi na tym skóra.

  • Słoneczko przez cały rok

Czy palące słońce, czy deszcz – zawsze miej przy sobie krem z filtrem. Wiele osób uważa, że jest on potrzebny tylko przy upałach czy wizycie na plaży. A prawda jest taka, że nasz skóra codziennie jest narażona na promienie słoneczne, a naszym zadaniem jest chronić skórę. Nawet gdy prowadzimy samochód, lecimy samolotem lub załatwiamy sprawunki, ciągle jesteśmy wystawione na ekspozycję promieni UV, a to przyczynia się do widocznych oznak starzenia skóry. Wiele podkładów kosmetycznych zawiera faktor, wybierz filtr SPF 30 i nie martw się promieniami UV.

Po kolejną dawkę wiedzy na temat skóry i jej pielęgnacji zapraszam TUTAJ i pamiętaj…

Pokonaj stres z ODSTRESOWANI.PL. Śledź również nasz fanpage żeby nie przegapić nowości.

odstresowani_admin
Autor artykułu:
odstresowani_admin